-

Maryla-Sztajer : Ja z Czeladzi - próba autobiografii

Leon XIII - ANNUM SACRUM. Najświętsze Serce Jezusa bijące dla nas.

 

http://www.duchprawdy.com/leon13_annum_sacrum.htm

 

http://www.duchprawdy.com/akt_poswiecenia_rodzaju_ludzkiego_najswietszemu_sercu_jezusa.htm

.

Idąc tropem kolejnych dni i miesięcy kalendarza liturgicznego, natrafiam stale na papieża Leona XIII . 

Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W piątek po oktawie Bożego Ciała jest obchodzone to święto szczególnie. 

Okazuje się że zaczęło się bardzo dawno od adoracji Rany Jezusa, w której mistycy widzieli Jego Serce. 

http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-14b.php3

Święta Małgorzata Alacoqe była tą zakonnicą francuską, która w XVII wieku miała kilka objawień. Jezus ukazywał się Jej z otwartą Raną i zapraszał do swego Serca.

Objawienia te stały się głośne i kult Najświętszego Serca Jezusowego rozprzestrzenił się w całym chrześcijańskim świecie. 

Papież Leon XIII usankcjonował go. A nawet inspirowany nim ogłosił encyklikę ANNUM SACRUM na progu nowego stulecia. Dokonał też aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. 

Treść encykliki i tego aktu rozpoczyna ten mój tekst. 

Sto lat później w 1999 w Elblągu papież Jan Paweł 2 przypomniał ten Akt. 

.

https://m.youtube.com/watch?v=aGR_8n3TlG8

Proponuję Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Janem Pawłem drugim, w Zakopanem w czerwcu 1997.

 

Amen

.

 

 

 tagi: leon xiii annum sacrum  

Maryla-Sztajer
5 czerwca 2018 20:35
6     616    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @Maryla-Sztajer
5 czerwca 2018 21:22

https://m.youtube.com/watch?v=eo1HqC7_Mm8

Znalazłam blisko godzinny film na ten temat. Może ktoś woli oglądać niż czytać :).

.

 

zaloguj się by móc komentować

Tytus @Maryla-Sztajer
6 czerwca 2018 08:56

Wszędzie widać Leona XIII ;)

Leon XIII to papież, który chociaż był staruszkiem, uczynił wiele dla Kościoła Katolickiego. Podejrzewając zagrożenia duchowe, jak Pani wspomina, poświęcił świat Sercu Jezusowemu. Popularność litanii do NSPJ, bractw, czy Straży NSPJ to również jego zasługa. Już nie wspominając o Modlitwie-egzorcyźmie do Św. Michała Archanioła, czy kwestie społeczne.

Oczywiście akt oddania NSPJ został w dzisiejszych czasach skrócony. W 1925 r. papież Pius XI nieco go zmodyfikował, dodając modlitwy za pogan, islamistów i "ten lud, który niegdyś był ludem wybranym":

O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp ołtarza Twego. Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy; oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna Ciebie wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twemi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i p ociągnij wszystkich do Świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nietylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom mrnotrawnym, którzy Cię opuścili. Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu. Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda oddziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa lub islamizmu, i racz ich przywieść do światła i królestwa Bożego. Wejrzyj wreszcie okiem miłosierdzia Swego na synów tego narodu, który był niegdyś narodem szczególnie umiłowanym. Niechaj spłynie i na nich, jako zdrój odkupienia i życia, ta Krew, którą oni niegdyś wzywali na siebie. Zachowaj Kościół Swój, o Panie, i użycz mu bezpiecznej wolności. Użycz wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, aby ze wszystkiej ziemi od końca do końca, jeden brzmiał głos: Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które nam stało się zbawienie; Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer
6 czerwca 2018 10:49

"Miłosierne serce" ks. Piotr Pawlukiewicz

 

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 6 czerwca 2018 13:53
6 czerwca 2018 17:18

Proszę uprzejmie

Lubię kazania tego księdza. Potrafi nie tylko rozbawić, ale i potrząsnąć... kiedy trzeba. To nie jest typ wesołka choć często sięga po zabawne anegdoty.

Zdarza się też tak, że jak mam jakiś problem/dylemat, to tego samego albo następnego dnia znajduję w subskrypcjach kazanie w którym on udziela mi odpowiedzi, rozwiewa wątpliwości... Chyba mnie śledzi :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować